mBank - nowa tabela opłat i prowizji od 19 sierpnia 2019r.

Nowa tabela opłat i prowizji w mBanku od 19 sierpnia 2019r.

mBank poinformował dzisiaj swoich klientów o zmianach w nowej tabeli opłat i prowizji obowiązującej od 19.08.2019r. Ci którzy płacą miesięcznie kartą min. 350 zł i nie wypłacają z bankomatów mniej niż 100 zł lub w ogóle nie posiadają karty, nie mają powodów do zmartwienia. Prowadzenie konta wciąż jest darmowe i wynosi 0 zł.

Nowa tabela opłat zacznie obowiązywać dopiero od 19 sierpnia 2019r. Cóż najważniejszego się w niej zmieni? Opłaty za karty debetowe:

  • do 7 zł wzrosną opłaty za karty debetowe do eKonto standard, eKonto plus, eKonto m powyżej 25. roku życia i eKonto. Zmieni się też warunek, który zwalnia z tej opłaty. Dotychczas wystarczyło zrobić 5 transakcji kartą w miesiącu. Teraz będzie to suma kwot za transakcje wykonane w miesiącu, łącznie 350 zł
  • zapłacisz więcej (2,5 zł zamiast 1,3 zł) za wypłaty z bankomatów poniżej 100 zł. Dla eKonta m 21-24 lata próg 50 zł nie zmienia się
  • podwyższono opłatę "wypłata ze wszystkich bankomatów" z 5 zł na 7 zł - opcja ta jest dobrowolna i można z niej zrezygnować

Czytaj więcej: mBank - nowa tabela opłat i prowizji od 19 sierpnia 2019r.

Idea Bank wpisany do listy ostrzeżeń publicznych KNF

Idea Bank wpisany na listę KNF

Idea Bank został dziś wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego z powodu prowadzenia działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych, a także doradztwa inwestycyjnego. Wyjaśnienie w sprawie tego wpisu znaleźć można na stronie KNF.

Już od kwietnia opisując lokaty Idea Banku zamieszczam komunikat o treści: Dla osób chcących wpłacić większą kwotę, przypominam że w ostatnim czasie akcje Idea Banku dość mocno straciły na wartości a na domiar złego uważa się, że był on jednym z większych dystrybutorów obligacji Getbacku. O Getbacku jest ostatnio bardzo głośno, mówi się nawet że może to być o wiele większa afera niż ta jaka miała miejsce z Amber Gold.

Po tym co stało się dzisiejszego dnia, czyli złożeniu przez Leszka Czarneckiego (w kwietniu posiadał 74% akacji Idea Banku) zawiadomienia do prokuratury o charakterze korupcyjnym przez przewodniczącego KNF oraz jego szybkiej rezygnacji, śmiało można powiedzieć że czarne chmury nad bankiem są jeszcze czarniejsze niż były wczoraj.

Do banków powiązanych z Idea Bank należy Lion's Bank oraz Getin Bank którego lokaty od pewnego czasu nie są zamieszczane na stronie ranking-najlepsze.pl zaś produkty tego banku są przeze mnie pomijane bez względu na to jak kolorowo by wyglądały.

Czytaj więcej: Idea Bank wpisany do listy ostrzeżeń publicznych KNF

BOŚ Bank - karty debetowe z wizerunkiem 100 lecia niepodległości Polski

Bank Ochrony Środowiska - karty debetowe

Ciekawostka: BOŚ Bank z okazji 100 lecia uzyskania przez Polskę niepodległości wypuścił na rynek karty debetowe z wizerunkiem nawiązującym do tego wydarzenia.

8 wzorów kart można przeglądać na stronie "www.bosbank.pl/klienci-indywidualni/twoja-bankowosc-codzienna/karty/karty-foto" wybierając zakładkę "Wizerunek karty".

Czytaj więcej: BOŚ Bank - karty debetowe z wizerunkiem 100 lecia niepodległości Polski

PKO BP - nowa tabela opłat od 4 sierpnia 2018r. - konto i karta za 8 zł gdy nie zostanie spełniony warunek zwolnienia

PKO BP - zmiany w tabeli opłat od 4.08.2018r.

W PKO Bank Polski od 4 sierpnia 2018r. zmienia się tabela opłat i prowizji dla osób fizycznych.

Główne zmiany w Koncie za Zero:

  • opłata miesięczna za prowadzenie konta wynosić będzie 8 zł (poprzednio 6,90 zł) ale można ją uniknąć jeśli do konta zostanie dobrana karta debetowa
  • miesięczna opłata za kartę debetową wynosić będzie 8 zł (poprzednio 6,90 zł) ale można jej uniknąć jeśli dokonano nią lub BLIKiem (poza przelewami) transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł
  • do transakcji zwalniających za kartę debetową dodano transakcje BLIKiem

Główna zmiana w Koncie dla Młodych:

  • karta będzie bezpłatna jeśli zostaną nią lub BLIKiem (poza przelewem) wykonane min. 4 transakcje bezgotówkowe 

Czytaj więcej: PKO BP - nowa tabela opłat od 4 sierpnia 2018r. - konto i karta za 8 zł gdy nie zostanie spełniony...

Jak zamknąć konto w Nest Banku

Nest Bank

Nest Bank - wypowiedzenie umowy rachunku bankowego

Nest Bank nie sprawa większych problemów przy zamykaniu konta, jednak nie uda nam się tego dokonać online w systemie bankowym. Wysłanie wiadomości wewnętrznej po zalogowaniu na konto przez bankowość elektroniczną, nic nam nie da, bo bank nie akceptuje takiej formy wypowiedzi umowy, jak również nie ma gotowego interaktywnego wniosku do wypełniania na stronie bankowej. Jeśli nie chcemy to nie będziemy musieli udawać się do oddziału bo Nest jest dość tolerancyjny i konto zamkniemy w miarę wygodnie bez tracenia czasu.

W Nest Banku konto można zamknąć na cztery sposoby:

Drogą telefoniczną: Za pośrednictwem infolinii, po zalogowaniu się z użyciem kodu TelePIN.

Drogą mailową: Wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek o rozwiązanie umowy/zamknięcie rachunku należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. E-mail musi zostać wysłany z tego samego adresu jaki jest zarejestrowany w systemie bankowym.

Czytaj więcej: Jak zamknąć konto w Nest Banku

Nowa tabela opłat i prowizji w mBanku ze zmianami od 21.09.2017r. i 14.11.2017r.

Zmiany w tabeli opłat i prowizji mBanku
z 14 września 2017r.

mBank 14 września 2017r. wprowadził nową tabelę opłat w której od 21 września 2017r. będą obowiązywały nowe wpisy. Nowa tabela została częściowo podzielona na okres "obowiązuje do 20.09.2017r." oraz "obowiązuje od 21.09.2017r." przez co całość wygląda koszmarnie choć trzeba przyznać, że opłaty obowiązujące od 21 września zostały przedstawione w sposób uproszczony co wpływać będzie na przejrzystość tabeli gdy zostanie opublikowana kolejna w której nie będą już uwzględniane opłaty ważne do 20.09.2017r.

Wprowadzone zmiany są wprawdzie kosmetyczne i nie wpłyną na zdecydowaną większość opłat poza tą która zacznie obowiązywać od 14 listopada 2017r. a dotyczyć będzie wpłat dokonywanych przez wpłatomaty. Zarówno w kontach osobistych jak i firmowych od 14.11.2017r. przyjdzie nam zapłacić 0,2% min. 2 zł za wpłaty dokonane we wpłatomatach sieci Euronet zlokalizowanych poza placówką mBanku, wciąż jednak będą darmowe wpłaty gotówkowe we wpłatomatach sieci mBanku, Planet Cash, Cashline oraz Euronetu w placówkach mBanku.

Czytaj więcej: Nowa tabela opłat i prowizji w mBanku ze zmianami od 21.09.2017r. i 14.11.2017r.