Nowa tabela opłat i prowizji w mBanku ze zmianami od 21.09.2017r. i 14.11.2017r.

Zmiany w tabeli opłat i prowizji mBanku
z 14 września 2017r.

mBank 14 września 2017r. wprowadził nową tabelę opłat w której od 21 września 2017r. będą obowiązywały nowe wpisy. Nowa tabela została częściowo podzielona na okres "obowiązuje do 20.09.2017r." oraz "obowiązuje od 21.09.2017r." przez co całość wygląda koszmarnie choć trzeba przyznać, że opłaty obowiązujące od 21 września zostały przedstawione w sposób uproszczony co wpływać będzie na przejrzystość tabeli gdy zostanie opublikowana kolejna w której nie będą już uwzględniane opłaty ważne do 20.09.2017r.

Wprowadzone zmiany są wprawdzie kosmetyczne i nie wpłyną na zdecydowaną większość opłat poza tą która zacznie obowiązywać od 14 listopada 2017r. a dotyczyć będzie wpłat dokonywanych przez wpłatomaty. Zarówno w kontach osobistych jak i firmowych od 14.11.2017r. przyjdzie nam zapłacić 0,2% min. 2 zł za wpłaty dokonane we wpłatomatach sieci Euronet zlokalizowanych poza placówką mBanku, wciąż jednak będą darmowe wpłaty gotówkowe we wpłatomatach sieci mBanku, Planet Cash, Cashline oraz Euronetu w placówkach mBanku.

Czytaj więcej: Nowa tabela opłat i prowizji w mBanku ze zmianami od 21.09.2017r. i 14.11.2017r.

Nowa tabela opłat i prowizji w Alior Bank od 1 lipca 2017r.

Alior Bank - zmiany w nowej tabeli opłat i prowizji
od 01.07.2017r.

W Alior Bank od 1 lipca 2017r. obowiązywać będzie nowa tabela opłat i prowizji. Niestety ale kolejny raz zmiany będą niekorzystne dla klienta. Ważniejsze zmiany wraz z linkiem do strony bankowej zamieszczam poniżej.

Czytaj więcej: Nowa tabela opłat i prowizji w Alior Bank od 1 lipca 2017r.

Zmiany w tabeli opłat Alior Bank i wchłonięcie produktów w byłym BPH

Alior Bank i były BPH w nowej tabeli opłat
od 27 marca 2017r. dla obecnych klientów

Na stronie głównej dawnego banku BPH pojawiała się dzisiaj informacja o zmianach jakie czekają klientów indywidualnych wywodzących się z banku BPH oraz obecnych klientów Alior Bank. Ta sama informacja została zamieszczona na stronie Aliora już w piątek z tą różnicą, że w dziale "aktualności".

Czytaj więcej: Zmiany w tabeli opłat Alior Bank i wchłonięcie produktów w byłym BPH

Nowa tabela opłat i prowizji w mBanku od 1 lutego 2017r.

Zmiany w tabeli opłat i prowizji mBanku
od 01.02.2017r.

mBank poinformował dzisiaj, że od 1 lutego 2017r. będą obowiązywały nowe opłaty w tabeli opłat i prowizji a zmiany te związane są z kartami debetowymi. Główna zmiana polega na wprowadzeniu opłaty w wysokości 1,30zł za wypłatę gotówki w bankomatach jeśli wypłacać będziemy mniej niż 100zł. Co gorsza opłata ta będzie pobierana nawet wtedy gdy transakcję dokonamy w bankomacie mBanku. Jak ominąć tą przeszkodę? Należałoby wypłacać co najmniej 100zł lub zaopatrzyć się w aplikację mobilną mBanku w której za pomocą BLIKa gotówkę wypłacimy bez ponoszenia opłat.

Przy okazji zrezygnowano z procentowego naliczania prowizji przy wypłacie w pozostałych bankomatach. Zamiast 3% min. 5zł, maks. 9zł, zapłacimy teraz 7zł bez względu na to jaką kwotę wypłacimy.

Czytaj więcej: Nowa tabela opłat i prowizji w mBanku od 1 lutego 2017r.

Nowa aplikacja mobilna T-Mobile Usługi Bankowe

Aplikacja mobilna w T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe udostępnił dzisiaj nową aplikację mobilną i wypadałoby przyznać, że znacznie różni się od poprzedniej. Bank który nastawiony jest głównie na obsługę internetową wciąż kuleje ze stroną www ale o tym za chwilę. To co przykuło moją uwagę to BLIK oraz sprawnie działanie skanowania kodu QR, czyli zamiast wklepywania danych do przelewu, wystarczy wybrać Przelew QR, przystawić aparat do kodu a aplikacja sama wprowadzi dane.

Największą zaletą nowej aplikacji jest jak dla mnie możliwość generowania potwierdzenia pojedynczych transakcji płatności kartą w tym kredytową. Do dzisiaj nie zrobimy tego przez stronę www i by otrzymać takie potwierdzenie trzeba dzwonić na infolinię. Od teraz dokonamy tego sami przez smartfona.

Kolejną dobrą zmianą jest poprawne wyświetlanie historii operacji na karcie kredytowej. W aplikacji mobilnej gdy wybierzemy historię rachunku karty zobaczymy również wpłaty. Na stronie www. widoczne są tylko obciążenia.

Czytaj więcej: Nowa aplikacja mobilna T-Mobile Usługi Bankowe