Idea Bank wpisany do listy ostrzeżeń publicznych KNF

Idea Bank wpisany na listę KNF

Idea Bank został dziś wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego z powodu prowadzenia działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych, a także doradztwa inwestycyjnego. Wyjaśnienie w sprawie tego wpisu znaleźć można na stronie KNF.

Już od kwietnia opisując lokaty Idea Banku zamieszczam komunikat o treści: Dla osób chcących wpłacić większą kwotę, przypominam że w ostatnim czasie akcje Idea Banku dość mocno straciły na wartości a na domiar złego uważa się, że był on jednym z większych dystrybutorów obligacji Getbacku. O Getbacku jest ostatnio bardzo głośno, mówi się nawet że może to być o wiele większa afera niż ta jaka miała miejsce z Amber Gold.

Po tym co stało się dzisiejszego dnia, czyli złożeniu przez Leszka Czarneckiego (w kwietniu posiadał 74% akacji Idea Banku) zawiadomienia do prokuratury o charakterze korupcyjnym przez przewodniczącego KNF oraz jego szybkiej rezygnacji, śmiało można powiedzieć że czarne chmury nad bankiem są jeszcze czarniejsze niż były wczoraj.

Do banków powiązanych z Idea Bank należy Lion's Bank oraz Getin Bank którego lokaty od pewnego czasu nie są zamieszczane na stronie ranking-najlepsze.pl zaś produkty tego banku są przeze mnie pomijane bez względu na to jak kolorowo by wyglądały.

spis aktualnych i polecanych promocji znajdziesz na górze strony

na zdj. siedziba Idea Banku na ul. Przyokopowa 33 w Warszawie