BZWBK od 01.02.2015 zmienia tabelę opłat i prowizji

BZWBK zmieniał tabelę opłat i prowizji od dnia 01.12.2014r. by na 01.02.2015r. wprowadzać ponowną zmianę i jak to zwykle bywa na gorszą.

Na uwagę zasługują głównie 3 pozycje:

1. Dotyczy tych z Państwa, którzy korzystają z kart płatniczych MasterCard Omni

Wprowadzenie opłaty miesięcznej za kartę w wysokości 7 zł. W ramach jednej opłaty, wszystkie wypłaty w bankomatach w Polsce są dostępne bez opłat (do tej pory bez prowizji były możliwe tylko wypłaty w bankomatach sieci BZWBK24 i PKO BP). 

Aby nie ponosić opłaty za kartę można ją wymienić na kartę Visa Sol (bez opłaty miesięcznej – w przypadku rozliczenia przez BZWBK w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty, z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash). Wypłaty tą kartą bez prowizji możliwe są w bankomatach sieci BZWBK24. 

2. Dotyczy tych z Państwa, którzy korzystają z kart płatniczych MasterCard Payback Omni.

Wprowadzenie opłaty miesięcznej za kartę w wysokości 7 zł. W ramach jednej opłaty, wszystkie wypłaty w bankomatach w Polsce są dostępne bez opłat (do tej pory bez prowizji były możliwe tylko wypłaty w bankomatach sieci BZWBK24 i PKO BP). 

Aby ponosić niższą opłatę za kartę można ją wymienić na kartę MasterCard Payback (opłata 1 zł miesięcznie – w przypadku rozliczenia przez BZ WBK w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty, z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash). Wypłaty tą kartą bez prowizji możliwe są w bankomatach sieci BZWBK24. 

3. Dotyczy tych z Państwa, którzy korzystają z przelewów z kont osobistych składanych w placówkach Banku na rachunki w BZWBK inne niż własne.

Wprowadzenie opłaty w wysokości 8 zł za przelew wewnętrzny na inne rachunki niż własne. Opłata nie dotyczy przelewów na rachunki własne (np. Konto Oszczędnościowe) lub gdy jest to spłata kredytu, karty kredytowej. 

Aby nie ponosić opłaty wystarczy korzystać z usług bankowości elektronicznej BZWBK24. 

W przypadku przelewów składanych w placówce Banku na rachunki prowadzone w innych bankach w Polsce, również proponujemy korzystanie z usług bankowości elektronicznej BZWBK24, dzięki której opłaty za takie transakcje są niższe. 

To tyle ze strony banku. Z punktem 3 zgodzę się, choć opłata zbyt wysoka. Dziś w świecie internetu, realizowanie przelewów w placówce banku jest czasochłonne dla jednej i drugiej strony. BZWBK by nie tworzyć niepotrzebnych kolejek w oddziałach wprowadza dość wysoką opłatę. 3 zł za przelew byłby akceptowalny a nie aż 8 zł.

Punkty 1 i 2 to już zdzierstwo. Karta która była za darmo, teraz będzie kosztować aż 7 zł a powód jest taki, że przez to będzie można wypłacać pieniądze w każdym bankomacie za darmo. Patrząc na to, że bankomatów PKO BP i BZWBK jest dużo i nie problem jest je znaleźć, to płacić dodatkowe pieniądze za możliwość wypłaty w kolejnych bankomatach jest zdecydowanie nieopłacalne. Nie każdy będzie w stanie dokonywać 5 transakcji miesięcznie, dotyczy to głównie osób posługujących się kartami kredytowymi. Ewidentnie jest też promowana karta MasterCard Payback Omni. Bank który miał wysokie noty za dobrą tabelę opłat i prowizji od 1 lutego nowego roku stacza się na dno. Dla tych którzy nie chcą płacić za kartę bo służy im ona głównie do wypłaty gotówki z bankomatów pozostaje rezygnacja z karty i wypłacać pieniądze za pomocą aplikacji mobilnej na telefonie.