Nowa tabela opłat i prowizji w Banku Zachodnim

Zmiany w tabeli opłat i prowizji w BZWBK
od 01.08.2016r.

Bank Zachodni WBK od 1 sierpnia 2016r. wprowadza nową tabelę opłat i prowizji która przypomina prima aprilisowy żart. Bank który przeprowadzał liczne promocje Konta Godnego Polecania i pozyskiwał nowych klientów tym ruchem strzelił sobie samobója. Szlagierowe konto osobiste tzw. Konto Godne Polecenia powinno zmienić nazwę na Konto Niegodne Polecenia. Główna i wręcz szokująca zmiana polega na wprowadzeniu opłaty za kody SMS służące do autoryzacji zleceń. Za pierwsze 5 kodów w danym miesiącu nic nie zapłacimy, za szósty kod oraz kolejne przyjdzie nam wydać 20 groszy od SMSa. Tym samym Bank Zachodni dołączył do banku Pekao S.A. który również posiada płatne kody SMS w tej samej wysokości.

Na stronie facebooka Banku Zachodniego możemy przeczytać komentarz banku:

"Wprowadzane zmiany są wynikiem dostosowania świadczonych usług do preferencji Klientów i aktualnej sytuacji rynkowej.
Dzięki zmianom Bank rozbudowuje sieć wpłatomatów, rozwija usługi bankowości mobilnej i wdraża rekomendacje KNF w zakresie bezpieczeństwa transakcji internetowych (usługa 3D secure)."

Na stronie BZWBK widnieje wpis zamieszczony 28 stycznia 2016r.:

Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK w 2015 r. wypracowała zysk netto w wysokości 2,5 mld zł.  Na koniec grudnia 2015 r. bank prowadził 2,980 mln kont osobistych złotowych. W ciągu 12 miesięcy otwarto 311,8 tys. kont osobistych (w IV kwartale – 97,4 tys.), w tym 199,4 tys. Kont Godnych Polecenia (46,6 tys. w IV kwartale). W IV kwartale 2015 znacząco zwiększył się udział sprzedaży kont osobistych w kanałach zdalnych, także dzięki specjalnej promocji Konta Godnego Polecenia.

Czyżby zysk 2,5 mld zł był zbyt mały by wprowadzać opłaty za komunikaty SMS ?

Tak jak wcześniej szczerze polecaliśmy konto osobiste w Banku Zachodni tym razem polecamy je zamknąć na znak protestu przeciwko tak drakońskim zmianom.

Główne zmiany w tabeli opłat i prowizji Banku Zachodniego od 1 sierpnia 2016r. - Konto Godne Polecenia 

  Do końca lipca Od początku sierpnia
kod SMS do autoryzacji 0 zł 0,20 zł
od 6 kodu w miesiącu
zmiana numeru telefonu do kodów SMS 0 zł 25 zł
zlecenie stałe 0 zł 0,50 zł
Przelew 24 0 zł 0,50 zł
Wypłata gotówki w placówce BZ WBK 0 zł 5 zł
karta Omni - wypłata za granicą 5 zł 2% min. 10zł
karta Omni i Visa Sol - wznowienie 0 zł 15 zł

Główne zmiany w tabeli opłat i prowizji Banku Zachodniego od 1 sierpnia 2016r. - konto oszczędnościowe

  Do końca lipca Od początku sierpnia
prowadzenie konta 0 zł 1 zł
wypłata gotówki w banku 0 zł - pierwsza
10 zł - druga i kolejne
w miesiącu
0 zł

Nowa tabela opłat i prowizji - od strony nr 49

Przelew 24 to płatności dokonywane najczęściej w sklepach internetowych które oferują płatność online typu: zapłać z ... (wybiera się bank).

Szkoda że bank na swojej stronie internetowej w opisie Konta Godnego Polecenia nic nie wspomina o nowej tabeli opłat i dalej reklamuje kody SMS, zlecenia stałe oraz Przelew24 za 0zł.

Decyzja banku z pewnością spowoduje, że spora część klientów zrezygnuje z konta osobistego w Banku Zachodnim jako konta głównego i przeniesie się z wykonywaniem przelewów do konkurencji. O tym jak prezentuje się oferta innych banków znajdziesz informacje w naszych comiesięcznych zestawieniach kont osobistych.