Nest Bank - zmiana nazwy Banku Smart i BIZ Banku

Bank Smart

Nest Bank - nowa nazwa Banku Smart i BIZ Banku

Bank Smart rozesłał dzisiaj informacje o zmianie nazwy banku oraz połączeniu Banku Smart i BIZ Banku (oba prowadzone pod marką FM Bank) pod jedną nazwą. Nest Bank bo o nim mowa, w pełni wystartować ma na jesień 2016r.. Jak zapewnia wiceprezes banku Bartosz Chytła, zmiany wyjdą nam na lepsze. Póki co Bank Smart jest bankiem który od długiego czasu oferuje za darmo konto, kartę debetową wraz z wypłatami w bankomatach w Polsce za 0zł bez nakładania warunków zwalniających z opłaty.

Nest Bank - stary bank pod nową nazwą

"Szanowni Państwo,

mamy dziś prawdziwą przyjemność poinformować Państwa, że już wkrótce zmienimy nazwę Banku na Nest Bank S.A. Marka Nest Bank zastąpi dotychczasowe marki Bank SMART oraz BIZ Bank. Od tej chwili będziemy działali razem, wykorzystując to, co najlepsze w każdej z organizacji.

Bez Państwa udziału byłoby to niemożliwe, więc przede wszystkim dziękujemy za wskazówki i uwagi na temat funkcjonowania Banku oraz za otwartość w rozmowach o Państwa potrzebach i oczekiwaniach wobec nas.

To właśnie dzięki bezpośrednim rozmowom z naszymi Klientami oraz serii badań marketingowych zdobyliśmy rzetelną wiedzę, która pomoże nam być dla Państwa realnym wsparciem w codziennym życiu i w biznesie.

W ramach marki Nest Bank w jednym miejscu znajdą Państwo produkty finansowe zarówno dla osób prywatnych, jak i dla prowadzących działalność gospodarczą.

Zachowując dotychczasowe atrybuty wynikające m.in. z dostępności usług przez Internet (w tym konto bez opłat), a jednocześnie chcąc być bliżej Państwa – w ostatnich 3 miesiącach otworzyliśmy ponad 30 nowych placówek. Z czasem będzie ich jeszcze więcej.

Zmiana nazwy nie będzie miała wpływu na Państwa umowy zawarte z Bankiem – wszystkie pozostaną wiążące. Nie będzie też konieczności aneksowania umów w związku ze zmianą nazwy. Formalna zmiana nastąpi późną jesienią o czym poinformujemy Państwa w odrębnym piśmie. Do tego czasu bez zmian pozostają również zasady korzystania z bankowości mobilnej i internetowej, kart płatniczych oraz dane kontaktowe Banku.

Zmieniając się dla Państwa, chcemy okazać naszą wdzięczność za zaufanie, którym codziennie nas Państwo obdarzają. Dołożymy wszelkich starań, żeby go nie zawieść."

Bartosz Chytła:

"W tym momencie bank ma 52 placówki własne i ponad 40 uruchomionych w ramach franczyzy, którą chce rozwijać głównie w mniejszych miastach. - Tygodniowo otwieramy 2 placówki franczyzowe, do końca roku będziemy ich mieli dwa razy tyle, czyli 80, plus 53 placówki własne. W ciągu półtora roku powinniśmy otworzyć 300 placówek franczyzowych"

"Bank został dokapitalizowany kwotą 430 mln zł. Mamy 36-proc. współczynnik wypłacalności, czyli bardzo bezpieczny wskaźnik. Mamy zagwarantowany kapitał od właściciela i duże możliwości wzrostu sumy bilansowej. Nawet przy tak dużym tempie, po kapitał będziemy chcieli sięgnąć dopiero w przyszłym roku. Chcemy, by współczynnik wypłacalności był wyższy niż wymagany przez KNF "