Fundacja FaniMani - płać przez internet a część kasy trafi na fundacje

Fundacja Fani Mani

Robiąc zakupy przez internet możemy przyczynić się do tego, by mała część zapłaconych przez nas pieniędzy została przekazana na wybraną uprzednio fundację lub inną organizację. Kupujący nie ponosi z tego tytułu kosztów. Prowizję płacą sprzedawcy, którymi są np. Allegro, Aliexpress, EuroRTVAGD, Obi, Castorama, Emag, Empik, Auchan, OleOle itp.

Jak to działa ?

Znajdujemy w internecie sklep w którym chcemy dokonać zakupu. Wchodzimy na stronę fanimani.pl i sprawdzamy czy dany sklep znajduje się wśród partnerów programu. Po wybraniu fundacji jaką chcemy wesprzeć klikamy w nazwę sklepu po czym zostaniemy przeniesieni na jego stronę. Po dokonaniu opłaty za towary, partner programu czyli sklep zobowiązuje się przelać na konto fundacji FaniMani określoną część wpłaconych przez nas pieniędzy. My z tego powodu nie płacimy nic więcej. Koszty ponosi tylko i wyłącznie sprzedawca.

Równie dobrze możemy zainstalować tzw. przypominajkę dzięki której nie trzeba za każdym razem wchodzić na stronę fundacji, ponieważ program automatycznie zliczy zakup i zapamięta wybraną wcześniej fundację.

Przy okazji wszystkim tym, którzy wpłacają pieniądze na cele charytatywne poprzez strony zbiórkowe lub za pomocą płatności elektronicznych, namawiam by wybierali sposób przekazywania pieniędzy zwykłym przelewem bezpośrednio na konto danej fundacji czy organizacji. Dzięki temu fundacje nie będą traciły pieniędzy na pokrywanie kosztów transakcji np. płatności kartą lub przekazywały część wpłaconych pieniędzy np. 6% na rzecz stron zbiórkowych.

Czytaj więcej: Fundacja FaniMani - płać przez internet a część kasy trafi na fundacje

Bank Pocztowy - karta debetowa Caritas Polska

Karta debetowa z logiem Caritas w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy dość aktywnie promuje swoją nową kartę debetową z logiem Caritas Polska.

Karta ta bierze udział w przereklamowanym programie Priceless Specials w którym za wykonane transakcje u wybranych partnerów zbiera się punkty. Zebrane punkty wymieniane są na vouchery zakupowe lub nagrody ale w tym przypadku całość przekazywana jest w formie środków pieniężnych na konto Caritas Polska w ramach programu UratujeCie.

Niestety ale punkty można zbierać tylko i wyłącznie u wybranych partnerów programu, jeśli więc nie robisz u nich często zakupów to wiele nie zdobędziesz. Za każde wydane 5 zł kartą otrzymuje się od 1 do 9 punktów (każdy partner programu ma swój przelicznik, np. Carrefour 2 pkt, CircleK 2 pkt, Decathlon 3 pkt, RTV Euro AGD 2 pkt, Telepizza 8 pkt).

W programie Priceless Specials - UratujCie pod który podpięta jest karta za 340 punktów, Carias Polska otrzyma równowartość 5 zł.

Czytaj więcej: Bank Pocztowy - karta debetowa Caritas Polska

Santander Consumer Bank przekaże 20 zł na cele społeczne za każdy kredyt

Santander Consumer Bank - 20 zł za kredyt

Santander Consumer Bank za każdy kredyt jaki dzisiaj udzielił przekaże 20 zł na cale społeczne. W zeszłym roku udało się dzięki temu uzbierać 118.280 zł. Kwota 20 zł dla potrzebujących zostanie przekazana za każdą podpisaną 7 stycznia 2019r. umowę na kredyt gotówkowy, samochodowy, kartę kredytową oraz kredyt na zakup towarów i usług, czyli popularne raty. Pieniądze w ramach akcji będą pochodziły ze środków własnych banku.

Czytaj więcej: Santander Consumer Bank przekaże 20 zł na cele społeczne za każdy kredyt

mBank - 100.000 zł za 100 wpłat dziennie

mBank i WOŚP

mBank przekaże 100.000 zł dziennie jeśli w danym dniu zostanie dokonanych min. 100 wpłat na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za pośrednictwem mBanku. Dotyczy to wpłat realizowanych w dniach 25.12.2018-13.01.2019 za pośrednictwem aplikacji mobilnej, serwisu transakcyjnego i strony internetowej mBanku oraz przy użyciu terminali płatniczych dostępnych w placówkach mBanku i u wolontariuszy WOŚP.

Czytaj więcej: mBank - 100.000 zł za 100 wpłat dziennie

BGŻ BNP Paribas - 1/2 gr za płatność na rzecz Szlachetnej Paczki

BGŻ BNP Paribas - 1/2 gr od transakcji na cel charytatywny

BGŻ BNP Paribas dopiero dzisiaj na stronie głównej umieścił informację zdjęciową do artykułu związanego ze Szlachetną Paczką. Trochę dziwne, że wiadomość ta ukazała się tak późno.

Bank w ramach przeprowadzanej akcji przekaże 1 gr za płatność wykonaną kartą. 2 gr zostanie przekazane za płatność mobilną wykonaną za pomocą: Go Mobile, Mobilny Portfel, Apple Pay, Google Pay, BLIK i 1 gr dodatkowo za płatność kartami MasterCard w Apple Pay i Google Pay.

Akcja dotyczy płatności (z wyłączeniem usługi banku e-portfel) wykonywanych przez klientów indywidualnych (konsumentów) Banku BGŻ BNP Paribas oraz klientów wykonujących wyżej wymienione płatności w ramach produktów i usług przejętych od Raiffeisen Polbank. Akcja trwa od 1 listopada 2018 roku do momentu jej zakończenia, o czym bank poinformuje na stronie kampanii.

Czytaj więcej: BGŻ BNP Paribas - 1/2 gr za płatność na rzecz Szlachetnej Paczki

PKO BP - IKO - pomoc dla osób opuszczających dom dziecka

50 groszy i tak aż do 500.000 zł dla Fundacji PKO od PKO BP

PKO Bank Polski prowadzi akcję w której za każdą płatność zbliżeniową wykonaną urządzeniem mobilnym przekaże 50 groszy dla Fundacji PKO na pomoc w usamodzielnieniu się pełnoletnich wychowanków domów dziecka. Kwota darowizny wyniesie jednak nie więcej niż 500.000 zł. Bank zastrzega, że w przypadku osiągnięcia maksymalnej kwoty przed 31 grudnia 2018r. (bo do tego dnia trwa akcja) może zwiększyć jej wysokość.

Aby wziąć udział w akcji należy być posiadaczem konta osobistego w PKO Bank Polski.

Darowizna zostanie przekazana 31 stycznia 2018r.

Udział w akcji zgłaszamy na stronie www.pkobp.pl/lpk/milion-zblizen

Czytaj więcej: PKO BP - IKO - pomoc dla osób opuszczających dom dziecka