Fundacja Polsat

Fundacja Polsat

Fundacja Polsat może pochwalić się rewelacyjnym sprawozdaniem finansowym na które powinno się zwracać uwagę. Wiele fundacji powstaje po to by ich prezesi mogli zarabiać więcej niż przeciętna krajowa. Fundacja Polsat z całą pewnością taka nie jest.

 Ze strony:

"Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od osiemnastu  lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

Choroba dziecka to dla wielu polskich rodzin dramat nie tylko w wymiarze emocjonalnym, ale i materialnym. Specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości rodziców. Państwowa służba zdrowia z wielu powodów nie jest w stanie otoczyć właściwą opieką wszystkich potrzebujących. Fundacja Polsat ratuje zdrowie i życie dzieci, które bez jej pomocy nie mają szans na wyzdrowienie.

Fundacja stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje otrzymywane od rodziców są weryfikowane, a następnie ich podania są rozpatrywane według ustalonych kryteriów. Pieniądze przeznaczane są na zabiegi, operacje, terapie i rehabilitacje.

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 24 670 małych pacjentów i wsparła finansowo 1172 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 203 701 989,81 złotych. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych."

Sprawozdanie znajdziemy na:

0,00 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom zarządu

0,00 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom innych organów organizacji

1.711,33 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto  wypłacanego pracownikom organizacji

0,00 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom zarządu

0,00 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom innych organów organizacji

4.000,00 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto  wypłacanego pracownikom organizacji

Gdy klikniemy w Darczyńcy zobaczymy, że kadrę pracowniczą i to z ogromną nawiązką sponsoruje Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat, Polkomtel (Plus) czy Plus Bank a więc ci co są powiązaniu z Polsatem.

Płaca minimalna w 2013 roku wynosiła 1.600zł, czyli pracownicy zarabiali niemal tyle co wynosi minimalna krajowa. Przypomnijmy że w UNICEF średnia miesięczna członków organu wynosi aż 10.258zł!

Nie popieramy tego by pracownicy OPP zarabiali minimalną krajową bo są to stawki zdecydowane za niskie a ludzie muszą z czegoś żyć, jesteśmy jednak przeciwni by średnie wynagrodzenie było zbyt wygórowane a w szczególności potępiamy wysokie zarobki członków zarządu sięgające często powyżej 10tyś. zł. na miesiąc.

Zachęcamy do wspierania Fundacji Polsat. Pieniądze najlepiej wpłacać bezpośrednio przelewem bankowym, dzięki temu uniknie się niepotrzebnych kosztów prowizji za płatność online.

>>>>>>> Fundacja Polsat <<<<<<<