Fundacja Centaurus

Fundacja Centaurus

Fundacja Centaurus jest działającą od 2006 roku ogólnopolską organizacją non-profit łączącą działalność na rzecz ochrony praw zwierząt z działaniami na rzecz człowieka, głównie dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

Ze strony:

"Za całokształt naszej działalności Radio Zachód uhonorowało nas statuetką Złotego Liścia oraz tytułem Homini Bono 2008.

Nasze działania od kilku lat wspiera Gazeta Wyborcza i dziennik Metro, oraz liczne media lokalne i miesięczniki, za co serdecznie dziękujemy. To właśnie dzięki nim możemy Was na bieżąco informować o naszej działalności i promować ochronę praw zwierząt, a także zaznaczać rolę hipoterapii i kontaktu ze zwierzakami we współczesnej terapii kontaktowej i ruchowej.

Jednym z celów jaki wybraliśmy jest wykup i rehabilitacja zwierząt, głównie koni. Te zdrowe i o przyjaznym usposobieniu przekazujemy nieodpłatnie do ośrodków terapeutycznych w całej Polsce w ramach adopcji. Warunkiem konsekwentnie pozostaje prowadzenie hipoterapii nieodpłatnie przez dany ośrodek - do tej pory przeszkoliliśmy i przekazaliśmy już paręnaście koni do ośrodków rehabilitacyjnych w całej Polsce. Pomagają tam one dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji ekonomicznej - hipoterapia jest wszakże niezwykle ekskluzywną formą leczenia.

Dzięki wsparciu jakie otrzymujemy, zapewniamy ratowanym zwierzakom niezbędną opiekę weterynaryjną, rehabilitację i dom pełen miłości. Konie starsze, schorowane bądź narowiste pozostają pod naszą bezpośrednią opieką do końca swoich dni. Mają do dyspozycji ciepłą, przestronną stajnię, wybiegi i dobrą paszę. Nierzadko także wiele dni poświęcają im nasi wolontariusze, którzy co roku z całej Polski zjeżdżają się do naszych ośrodków aby nieść pomoc poszkodowanym przez człowieka zwierzakom i pomóc im zapomnieć o cierpieniach. 

Ponad 600 koni uratowanych - tylu z nich podarowaliśmy życie."

Sprawdźmy jak przedstawiają się zarobi w Fundacji Centaurus. Na stronie  http://centaurus.org.pl tego nie znajdziemy a szkoda bo gdy nie ma zamieszczonych sprawozdań finansowych, wydawać się może że dana fundacja chce coś ukryć. W przypadku Fundacji Centaurus sprawozdanie wygląda bardzo dobrze i oby jak najwięcej OPP brało z nich przykład.

Sprawozdanie znajdziemy na:

2013r. nie jest jeszcze dostępny dlatego posłużymy się ostatnim a więc z 2012.

0,00 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom zarządu

0,00 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom innych organów organizacji

1.756,91 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto  wypłacanego pracownikom organizacji

0,00 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom zarządu

0,00 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom innych organów organizacji

3.000,00 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto  wypłacanego pracownikom organizacji

Płaca minimalna w 2012 roku wynosiła 1.500zł, czyli w Fundacji Centaurus zarabiali niemal tyle co wynosi minimalna krajowa. Przypomnijmy że w UNICEF średnia miesięczna członków organu wynosi aż 10.258zł!

Nie popieramy tego by pracownicy OPP zarabiali minimalną krajową bo są to stawki zdecydowane za niskie a ludzie muszą z czegoś żyć, jesteśmy jednak przeciwni by średnie wynagrodzenie było zbyt wygórowane a w szczególności potępiamy wysokie zarobki członków zarządu sięgające często powyżej 10tyś. zł. na miesiąc.

Zachęcamy do wspierania Fundacji Centaurus. Pieniądze najlepiej wpłacać bezpośrednio przelewem bankowym, dzięki temu uniknie się niepotrzebnych kosztów prowizji za płatność online.

>>>>> strona Fundacji Centaurus <<<<<