Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie

Fundacja charytatywna dla zwierząt
AFN

Fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie działa od 2006 a od 2012r. zarządza schroniskiem dla zwierząt w Ostródzie. Fundacja ta była niegdyś bardzo aktywna na portalu allegro, wystawiając aukcje charytatywne. Głównym celem fundacji jak nietrudno się domyślić jest niesienie pomocy zwierzętom w tym zwalczanie bezdomności i okrucieństwa wobec nich. Strona AFN wyróżnia się estetyką i już na pierwszy rzut oka widać, że przykładają się do pracy a wbrew pozorom wstawianie takiej ilości zdjęć i aktualności nie jest prostą i szybką czynnością.

>>>>> strona Fundacji AFN <<<<<

Jak to zwykle bywa w dobrze prowadzonych stronach internetowych fundacji o zwierzętach i tym razem mamy możliwość udzielenia wirtualnej pomocy wybranemu psu lub kotu, a tych niestety jest sporo.

Zwierzęta do adopcji <- link.

Adopcja wirtualna to nic innego jak zobowiązanie się do regularnych wpłat określonej kwoty na wybrane przez siebie zwierzątko. Pieniądze przekazane do AFN można odliczyć od podatku. A co jeśli nie będziemy płacić pomimo deklaracji? Nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów, warto jednak poinformować o tym fundację, by dla danego psa lub kota mogła poszukać nowego opiekuna na odległość. Co ciekawsze psu takiemu można wysłać też smakołyki lub/i zabawki.

Przejdźmy jednak do sprawozdania AFN i zobaczmy, czy pieniądze nie są przekazywane na wygórowane pensje tak jak ma to miejsce w wielu nieuczciwych fundacjach powstałych tylko po to by utrzymywać prezesów i członków zarządu. Już na wstępie możemy powiedzieć jednak, że po przejrzeniu sprawozdań, można uznać Alarmowy Fundusz Nadziei za Życie za fundację polecaną i nie musimy się martwić że zostaniemy wykorzystani.

Sprawozdanie znajdziemy na:

Sprawozdanie za 2014 rok:

  • 0,00 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom zarządu
  • 0,00 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom innych organów organizacji
  • 2.067,90 zł - Wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto  wypłacanego pracownikom organizacji
  • 0,00 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom zarządu
  • 0,00 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto wypłacanego członkom innych organów organizacji
  • 3.333,68 zł - Wysokość najwyższego miesięcznego wynagrodzenia brutto  wypłacanego pracownikom organizacji

Płaca minimalna w 2014 roku to 1.680zł, czyli średnia w AFN wynosiła niewiele więcej niż najniższa krajowa. Przypomnijmy że w UNICEF średnia miesięczna członków organu wynosi aż 10.258zł!

Nie popieramy tego by pracownicy OPP zarabiali minimalną krajową bo są to stawki zdecydowane za niskie a ludzie muszą z czegoś żyć, jesteśmy jednak przeciwni by średnie wynagrodzenie było zbyt wygórowane a w szczególności potępiamy wysokie zarobki członków zarządu sięgające powyżej 10tyś. zł. na miesiąc.

Zachęcamy do wspierania fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie. Pieniądze najlepiej wpłacać bezpośrednio przelewem bankowym, dzięki temu uniknie się niepotrzebnych kosztów prowizji za płatność online jakie poniesie fundacja.

>>>>> strona Fundacji AFN <<<<<