2000 punktów Payback w Banku Zachodnim

2000 punktów Payback w Banku Zachodnim
za korzystanie z karty kredytowej MasterCard Payback

Kolejna promocja Banku Zachodniego WBK. Tym razem promocja skierowana jest do posiadaczy karty kredytowej MasterCard Payback. Do zdobycia jest 2000 (1000x2) punktów Payback i o ile zdobycie 1000 punktów przynajmniej w teorii sam sobie sponsoruje uczestnik to w przypadku kolejnego 1000 sprawa wygląda

...

tak samo, innymi słowy kolejna już promocja w której klienci niejako płacą za nagrody. Dlaczego niejako? Promocja na pierwszy rzut oka wygląda beznadziejnie ale skorzystają na niej osoby które bez względu na warunki regulaminu promocji i tak by je spełniły (w tym przypadku bank oddaje część swoich dochodów) ale już ci co skuszą się by wziąć udział w promocji i specjalnie na jej rzecz dokonają przelew elektroniczny z karty oraz uruchomią usługę ratio to finansowo będą do tyłu i tym zdecydowanie nie opłaca się brać w niej udziału.

Główne warunki regulaminu:

 • promocja trwa od 20 kwietnia 2015 roku do 31 maja 2015 roku
 • w promocji biorą udział użytkownicy kart kredytowych MasterCard Payback wydanych przez BZWBK
 • na stronie www.bzwbk.pl/ekstrapunkty należy wypełnić formularz rejestracyjny
 • 1000 punktów Payback zostaje przyznane za przelew elektroniczny z karty kredytowej na łączną kwotę min. 1000zł a za przelew ten zostanie naliczona prowizja
 • 1000 punktów Payback zostaje przyznane za uruchomienie usługi Ratio
 • w promocji wyłączone są transakcje dokonane w punktach prowadzących działalność sklasyfikowaną jako MCC 7995 - Obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), Żetony w kasynach, MCC 6540 - westernunion, SKRILL

Regulamin jak już wcześniej wspomniano korzystny tylko dla tych klientów którzy bez względu na promocję i tak by wykonali powyższe zdarzenia.

1000 punktów Payback można porównać do 10zł. Ile kosztuje zakwalifikowanie się do udziału?

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji:

 • 3% min. 5zł kosztuje przelew z rachunku karty kredytowej
 • 1% min. 1zł kosztuje uruchomienie usługi Ratio

Obliczmy:

 • 30 zł = 1000zł * 3% - koszt przelewu z rachunku karty
 • 10 zł = 1000zł * 1% - uruchomienie usługi Ratio

Bank Zachodni oferuje 2000 punktów Payback wartych 20zł a w zamian zgarnia 40zł. Na obronę Banku Zachodniego pozostaje fakt, że część klientów banku i tak dokonuje przelewy elektroniczne z karty oraz uruchamia usługę Ratio, więc w przypadku tych osób bank poniesie koszta promocji oddając w formie punktów Payback część naliczonej prowizji.

Co to jest Ratio ?

"Usługa Ratio pozwala rozłożyć, na korzystne raty, wybrane transakcje gotówkowe i bezgotówkowe (w tym przelewy z rachunku karty kredytowej).

W ramach usługi Ratio masz możliwość rozłożenia jednej lub kilku transakcji o łącznej wartości nie mniejszej niż 200 zł i nie większej niż 95% limitu na Twojej karcie kredytowej, wybierając od 3 do 48 miesięcznych rat. Usługę Ratio można uruchomić nie później niż w ciągu 30 dni od dnia rozliczenia transakcji.

 1. Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy – na przykład na opłaty za prąd, gaz, telefon, lub inne.
 2. Robisz przelew z rachunku karty kredytowej – za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej BZWBK24 internet na konto osobiste lub na rachunek dostawców Twoich usług.
 3. Korzystasz z nieoprocentowanej gotówki – okres bezodsetkowy wynosi do 54 dni.
 4. Możesz również rozłożyć spłatę zadłużenia na niskooprocentowane raty korzystając z usług RATIO, którą uruchomisz przez telefon 1 9999 lub z BZWBK24."

>>>>> wniosek o otwarcie Konta Godnego Polecenia <<<<<