Karta kredytowa w Pekao MasterCard i Visa

Karty kredytowa MasterCard i Visa banku Pekao prezentuje się całkiem dobrze.

Główne pozycje z tabeli opłat i prowizji przedstawiają się następująco:

opłata roczna za kartę 30,00zł lub

opłata roczna za kartę 15,00zł w przypadku rocznego obrotu w wysokości 6.000zł lub

opłata roczna za kartę 0zł (zwolnienie z opłaty) w przypadku rocznego obrotu w wysokości 9.000zł

 wypłata gotówki w bankomatach banku oraz sieci Euronet 3,5% min. 4,00zł

wypłata gotówki w pozostałych bankomatach 4% min. 4,50zł

przelew z rachunku karty 0,50% min. 1,00zł

przekroczenie limitu kredytowego 40,00zł

Ubezpieczenia z których można zrezygnować:

ubezpieczenie do 150 euro za nieuprawnione transakcje 2,90zł  - dosyć drogo

ubezpieczenie na trwałą niezdolność do pracy, inwalidztwo i zgon: 0,25% salda zadłużenia z ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego

ubezpieczenie na utratę pracy, czasową niezdolność do pracy i poważne zachorowanie 0,20% salda zadłużenia z ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego

oprocentowanie karty 16%

55 dni bezpłatnego kredytu dla transakcji bezgotówkowych

Tabela dość przyjazna dla konsumenta. 30zł opłaty rocznej jest jednym z najtańszych na rynku, standard to 60zł. Wyrobienie obrotu 6.000zł w skali roku nie powinno stanowić większego problemu, zapłacimy wtedy 15zł, z kolei płacąc 750zł miesięcznie zostaniemy całkowicie zwolnieni z opłaty. Niestety dość drogie (tak jak niemal w każdym banku) jest ubezpieczenie do 150 euro (czyli jeśli ktoś bezprawnie użyje karty, bank wypłaci nam do 150 euro), z którego to ubezpieczenia możemy jednak zrezygnować. Dodatkowo ubezpieczenia polecam brać tym, którzy spłacają zadłużenie przed generowaniem salda. 

Bank oferuje kartę już od limitu 500zł. Na stronie internetowej podają, że jet możliwość otrzymywania powiadomień SMS po każdej dokonanej transakcji. W tabeli opłat i prowizji kart kredytowych nie ma takiej pozycji, występuje ona w tabeli opłat rachunków bankowych i tam koszt jednego SMS-a to 20 groszy. Kartą można płacić również zbliżeniowo.

Bank dla fanów piłki nożnej oferuje kartę MasterCard z wizerunkiem UEFA Champions League. Wizualnie prezentuje się bardzo ładnie.

Czy warto polecić tą kartę ? Bardzo niska opłata za wznowienie kusi, odstrasza za to 2,90zł za ubezpieczenie do 150 euro, które osobiście zawsze wybieram i z tego powodu wybrałbym kartę w innym, który oferuje to ubezpieczenie za darmo bądź ustalane jest na podstawie procentu od salda zadłużenia. Gdyby nie owe 2,90zł kartę bym zdecydowanie polecał. Zauważyć jednak należy, że na tle innych kart kredytowych ta wypada bardzo dobrze.