Karta Kredytowa Visa Standard Credit Agricole

Karta kredytowa Visa Standard wydawana przez Credit Agricole wydawana jest już dla osób osiągających 500 zł netto dochodu. Brzmi ciekawie, ale jak z opłatami.

Główne pozycje w tabeli opłat i prowizji:

opłata miesięczna 4zł lub

opłata miesięczna 0zł jeżeli suma transakcji gotówkowych i bezgotówkowych w danym okresie rozliczeniowym wyniesie co najmniej 400zł

blokada karty 25zł - ta usługa powinna być za darmo!

prowizja za wypłatę gotówki 3,5% min. 10zł

przelew z rachunku karty (transakcja gotówkowa) 3,5% min. 10zł

przelew z rachunku karty (transakcja bezgotówkowa) 0zł

przekroczenie limitu kredytowego 10% kwoty min. 40zł

Ubezpieczenia (dobrowolne):

pakiet życie 0,30% salda zadłużenia z ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego

pakiet bezpieczne zakupy 0,50% salda zadłużenia z ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego

pakiet pełna ochrona 0,85% salda zadłużenia z ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego

oprocentowanie 16%

54 dni bezpłatnego kredytu dla transakcji bezgotówkowych

Wydając 400zł miesięcznie jesteśmy zwolnieni z opłaty. Nie jest to dużo i dość łatwo ten warunek powinien być spełniony. Wysoka opłata za blokadę karty powala z nóg. Prowizja za wypłatę gotówki jak i przelewy mieści się w normie, co nie zmienia faktu, że i tak jest wysoka. Do bankomatów używa się kart debetowych, kredytowe to ostateczność. Bank oferuje ubezpieczenia, ale czytając warunki uważam je za kpinę. Na stronie chwalą się jak piękne jest to ubezpieczenie oraz, że możemy czuć się bezpiecznie, w regulaminie zaś czytamy:  "W przypadku nielegalnego użycia karty odpowiedzialność Ubezpieczyciela jest wyłączona, jeżeli: ... karta została użyta w transakcjach z wykorzystaniem kodu PIN oraz transakcjach internetowych..." a więc tych najbardziej narażonych na kradzież. Z tego też względu uważam, że ubezpieczenie to nie jest warte zachodu.

Czy warto polecić tą kartę ? Zirytował mnie dość mocno zapis o nie ponoszenia odpowiedzialności przez ubezpieczyciela przy transakcjach internetowych. Sam kiedyś zostałem okradziony w ten sposób, na policji dowiedziałem się, że złodzieje używali generatorów numeru kart, a kradzieży dokonano poza granicami Europy. Ubezpieczalnia wypłaciła wtedy całą wskazaną przeze mnie sumę. Ubezpieczenie, które nie chroni przed transakcjami internetowy nie jest prawdziwym ubezpieczeniem ale jego imitacją. Tak ważny punkt, powinien być przedstawiony na stronie banku, a nie tylko w regulaminie, który mało kto czyta. Credit Agricole słynie z tego, że są z nim często problemy, jednak sama karta poza ubezpieczeniem wygląda przyzwoicie, choć stawka 25zł za blokadę karty to rozbój. Karta raczej dla tych, którzy mają już konto bankowe w Credit Agricole.