Karta kredytowa Master Card w T-Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa Master Card w T-Mobile Usługi Bankowe

Dziś opiszemy kartę kredytową w banku który póki co ma najlepsze konto na rynku - więcej o koncie osobistym na Jaki bank wybrać na konto osobiste ?

Bank o którym mowa to oczywiście T-Mobile Usługi Bankowe. Czy karta kredytowa jaką oferują jest tak samo rewelacyjna jak konto ? Z przykrością stwierdzam że nie. Do karty nie ma przypisanych programów lojalnościowych, nagród czy premii za jej wyrobienie a i wymagany obrót niezbędny do rocznego zwolnienia jest dość wysoki.

Główne pozycje w tabeli opłat i prowizji karty kredytowej T-Mobile:

  • 0 zł - wydanie karty,
  • 0 zł - opłata za użytkowanie karty w kolejnym roku pod warunkiem że dokonano transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 15.000 w ciągu ostatniego roku
  • 35 zł - opłata roczna na użytkowanie karty w kolejnym roku pod warunkiem że dokonano transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 7.500 w ciągu ostatniego roku
  • 70 zł - opłata roczna na użytkowanie karty jeśli nie spełniliśmy wymaganego obrotu do zniesienia opłaty
  • 0 zł - miesięczna opłata za kartę jeśli w bieżącym okresie rozliczeniowym dokonasz 4 transakcje bezgotówkowe
  • 4 zł - miesięczna opłata za kartę jeśli w bieżącym okresie rozliczeniowym nie dokonasz 4 transakcji bezgotówkowych
  • 3% min. 7 zł - opłata za wypłatę gotówki w bankomacie w kraju i za granicą
  • 3% min. 7 zł - opłata za przelew z rachunku karty
  • 0,30 zł - opłata za powiadomienie sms (można zdefiniować lub zrezygnować)
  • 11,40% - oprocentowanie (3,80*stopa lombardowa NBP)

O ile jest szansa na zniesienie rocznej opłaty za kartę (więcej o tym w temacie: Karta kredytowa Citibank) to ciężko by było uzyskać to samo w stosunku do opłaty miesięcznej w wysokości 4zł za brak wymaganych transakcji bezgotókowych. Mało aktywny klient, który nie dokona 4 transakcji miesięcznie oraz nie wyda rocznie więcej niż 7.500zł  zapłaci za kartę aż 118zł (4x12+70), czyli całkiem sporo. Dziwi nieco fakt, że T-Mobile który oferuje rewelacyjne konto bankowe, nisko oprocentowany limit kredytowy na koncie w przypadku karty kredytowej leży na łopatkach.

Karta z pewnością nie jest przeznaczona dla osób mało korzystających z kart kredytowych. Powinien ją wybrać raczej klient który nie spłaca zadłużenia na czas, a tym samym oprocentowanie wyniesie 11,40% a nie 12,00% (4*stopa lombardowa) jak to banki z reguły mają w zwyczaju oprocentowywać karty kredytowe.

>> prezentacja karty <<