Inbank - kredyt online w banku internetowym - czy warto ?

Kredyt gotówkowy w Inbank - czy się opłaca ?

Inbank to bank estoński który pod koniec marca 2017r. rozpoczął działalność w Polsce. Bank ten specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek oraz kredytów w całości przez internet, nie trzeba więc będzie iść do oddziału celem podpisania umowy.

Na stronie Inbank możemy przeczytać, że posiada w Estonii 20% udział w sprzedaży kredytów gotówkowych, ponad 300 umów partnerskich w handlu detalicznym oraz ponad 160 tysięcy aktywnych umów z klientami. Na koniec 2016 r. Inbank miał sumę bilansową o równowartości 375 mln zł, w tym kapitały własne na poziomie 52 mln zł. Bezpieczeństwo środków klientów zgromadzonych w Inbanku jest gwarantowane przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, będący odpowiednikiem polskiego BFG. W przypadku kłopotów finansowych osoby, które otworzyły lokaty w Inbank o zwrot pieniędzy musiałyby zwrócić się w Estonii.

spis aktualnych i polecanych promocji znajdziesz na górze strony

Na stronie Inbank zobaczymy, że oferują najlepszy kredyt według rankingów z marca 2017r. Bankier brał pod uwagę kredyty udzielane całkowicie online dla klientów zewnętrznych. Totalmoney z kolei analizował sytuację, w której klient szuka kredytu w wysokości 35.000 zł w bankach, w których nie ma konta, a całość bez dodatkowego ubezpieczenia chce rozłożyć na 36 miesięcy. Ebroker porównywał natomiast kredyty gotówkowe na kwotę 25.000 zł ze spłatą rozłożoną na 2 lata, udzielane osobie z bardzo dobrą historią kredytową.

Przejrzałem te rankingi i moje wnioski: kredyt wygrał w bankierze bo w tabeli jako jedyni oferowali kwotę do 50.000 zł osobom nie będącym klientem banku (pozostałe banki do 20.000 zł). Ranking w Totalmoney i Ebroker wygrał Inbank bo uwzględniono najniższą prowizję w wysokości 1,99% w porównaniu ok. 10% z innymi bankami. To na co najbardziej powinniśmy zwrócić w nich uwagę jest to, że uwzględniano kredyty udzielane w 100% online, czyli cała procedura odbywa się poza siedzibą banku a to ma istotne znaczenie, gdyby bowiem pod uwagę wziąć tzw. kredyty online w których kredyt dostaniemy na podstawie historii kredytowej ze swoim bankiem lub podpisujemy go w placówce bankowej ranking mógłby ulec zmianie. W przykładzie reprezentatywnym (który oczywiście nie jest wiążący), bank na swojej stronie przyjął, że klient otrzymał kredyt z prowizją wynoszącą 5,99% (w ww. rankingach przyjęto 1,99%).

Kredyt w Inbank:

 • kwota kredytu: od 2.000 zł do 50.000 zł
 • okres kredytowania: od 4 do 60 miesięcy
 • oprocentowanie kredytu: 8,85 %
 • prowizja za udzielenie kredytu: od 1,99% ustalana indywidualnie
 • minimalny wiek: 21 lat
 • minimalny dochód netto: 600 zł

Przykład reprezentatywny:

 • kwota kredytu bez kosztów: 8.000 zł
 • oprocentowanie: 8,85%
 • odsetki: 2.077,45 zł
 • prowizja: 479,20 z tj. 5,99% kwoty kredytu bez kosztów
 • rata miesięczna: 175,94 zł (ostatnia rata 176,19 zł)
 • ilość rat: 60

spis aktualnych i polecanych promocji znajdziesz na górze strony

Inbank, kredyt online, pożyczka online, opinie