Jak zamknąć konto w Banku Zachodnim WBK

Zamknięcie konta w BZWBK

Bank Zachodni WBK nie jest przyjaznym bankiem dla tych co chcą zamknąć konto a szkoda bo mógłby brać przykład z mBanku w którym konta zamkniemy bez wizyty w oddziale banku (Jak zamknąć konto w mBanku). Niestety ale by skutecznie wypowiedzieć umowę o prowadzenie rachunków bankowych będziemy musieli udać się do placówki bankowej lub wysłać pismo wraz z notarialnym potwierdzeniem podpisu w przeciwnym razie proces zamykania może przeciągać się w nieskończoność.

Jak zamknąć konto i karty w BZWBK

Celem zamknięcia konta bankowego należy udać się do placówki bankowej. Gdy pracownik banku zapyta nas o kartę to powinniśmy mu ją oddać lub powiedzieć że zgubiliśmy jeśli chcemy ją sobie zatrzymać na pamiątkę. Pamiętajmy by koniecznie zachować potwierdzenie wypowiedzenia umowy bo znane są przypadki, że pomimo złożenia dyspozycji konta dalej pozostawały aktywne.

Karty debetowe oraz kredytowe możemy zablokować na infolinii oświadczając że je zgubiliśmy. Każdy bank ma obowiązek zastrzec kartę jeśli nie jesteśmy w jej posiadaniu. Karty zablokowane przez infolinię nie zostają automatycznie wznawiane. W przypadku karty kredytowej powinniśmy również wypowiedzieć umowę kredytową w placówce bankowej inaczej pozbawieni zostaniemy karty ale kredyt w dalszym ciągu będzie aktywny.

Zamknięcie konta bankowego w Bank Zachodnim - wzór pisma

Jeśli nie chcemy zamykać konta udając się do oddziału banku to możemy wysłać pismo wraz z notarialnym potwierdzeniem podpisu.

Pobierz jeden z poniższych druków.

Wniosek w formie .pdf <- plik

Wniosek w formie .doc <- plik

O tym na co zwrócić uwagę wypełniając ww. pismo przeczytasz w artykule Jak zamknąć konto bankowe - wzór pisma

Zamknięcie konta bankowego w Banku Zachodnim przez internet

Nie ma takiej możliwości.

na mapie siedziba Banku Zachodniego we Wrocławiu

zamknięcie konta w Banku Zachodnim