Blog finansowy - bank-karta-kredyt.pl

Jak zamknąć konto w Credit Agricole

Czy można zamknąć konto w Credit Agricole przez internet?
Zamknięcie konta w Credit Agricole - niedostępne online

Credit Agricole tak jak spora ilość banków nie jest przyjaznym bankiem dla tych co chcą zamknąć konto a szkoda bo mógłby brać przykład np. z mBanku w którym konta zamkniemy bez wizyty w oddziale. Niestety ale by skutecznie wypowiedzieć umowę o prowadzenie rachunków bankowych będziemy musieli udać się do placówki bankowej lub wysłać pismo. Ci co zakładali konto z tokenem (czyli jeszcze całkiem niedawno) powinni pamiętać o tym by urządzenie zwrócić wraz z wnioskiem o rezygnacji.

Zamknięcie konta osobistego, karty debetowej i kredytowej w Credit Agricole

Kartę debetową tak jak w każdym innym banku możemy spokojnie zastrzec na infolinii, oświadczając np. że ją zagubiliśmy, dzięki temu nie będziemy musieli wtedy ją oddawać. Każdy bank ma obowiązek zastrzec kartę jeśli nie jesteśmy w jej posiadaniu. Karty nie są automatycznie wznawiane. Ci co nie chcą dzwonić, mogą zalogować się do systemu online i tam klikać na:

  • konta - wskazać konto - karty płatnicze - zastrzeżenie - wybrać przyczynę zastrzeżenia

W przypadku gdy nie zastrzegliśmy wcześniej karty a pracownik banku zapyta nas o nią to powinniśmy mu ją oddać lub powiedzieć że zgubiliśmy jeśli chcemy ją sobie zatrzymać.

Osoby które posiadają kartę kredytową a z niej również chcą zrezygnować, powinny pamiętać, by wypowiedzieć dodatkowo umowę kredytową inaczej pozbawieni zostaną karty a kredyt w dalszym ciągu będzie aktywny. Podpisując umowę o kartę kredytową, tak naprawdę podpisujemy umowę o rachunek kredytowy a karta jest tylko dodatkiem, którą w każdej chwili możemy wymienić na nową w przypadku zgubienia.

Niestety ale celem zamknięcia konta bankowego należy udać się do placówki bankowej lub wysłać pismo na adres banku.

Zamknięcie konta w Credit Agricole - wzór pisma

Na stronie banku (tak jak zresztą w większości banków) nie znalazłem wzoru pisma o zamknięciu konta. Pismo oczywiście otrzymamy w placówce bankowej a jeśli chcemy to możemy wypełnić to zamieszczone poniżej.

Pobierz jeden z poniższych druków.

Wniosek w formie .pdf <- plik własny

Wniosek w formie .doc <- plik własny

O tym na co zwrócić uwagę wypełniając ww. pismo przeczytasz w artykule Jak zamknąć konto bankowe - wzór pisma

Zamknięcie konta w Credit Agricole przez internet

Nie ma takiej możliwości.

Czy trzeba zostawiać pieniądze na koncie?

Dla spokoju lepiej zostawić kwotę odpowiadającą miesięcznym lub dwumiesięcznym opłatom np. za prowadzenia konta, karty debetowej itp. Nie są to spore sumy a da nam pewność, że bank z tego powodu nie wykona naszego polecenia. Nadpłatę jaka pozostanie banki mają obowiązek przekazać na wskazane przez nas konto bankowe.

 

 na zdjęciu siedziba siedziba główna Credit Agricole w Montrouge - zdjęcie z en.wikipedii

zamknięcie konta w Credit Agricole